Скарби нації. Чого не писав про козаків Микола Гоголь у повісті “Тарас Бульба”

Документальний цикл присвячено найбільшим міфам про Україну та її історію, створеним Російською імперією та Радянським Союзом, та їхньому розвінчанню. Перше видання повісті Миколи Гоголя “Тарас Бульба” ідеологічно відрізнялося від усіх наступних – там з’явилися недостовірні дані про козаків та нові абзаци про царя та православну віру.

You might be interested in

Comment (72)

 1. Ну а хіба Шевченка не корегували? Скільки було купюр у виданнях "Кобзаря"??? Боже мій! Я все більше перестаю вірити вашому каналу та подібним "документалкам"! Покажіть підтвердження ваших фактів, а не лжеісторії, як було у фільмі про Тараса Шевченка!!!!!
  Те, що "Тарас Бульба" піддавався цензурі, ніхто не заперечує, але ви робите з мухи слона!! Досить кормить брехнею звичайних українців!

 2. По всім деталям авторських виправлень існують серьозні наукові праці(,хоча би праця Айзенштока І.Я.), в яких використовуються 4 рукописи самого Гоголя

 3. Три видання 35 і 42 ,55 року Гоголь сам випрявляв.Тим більше в бібліотеці Національної Академії Наук України зберігається рукопис ( РК1) Гоголя " Тарас Бульба " , чом би вам не піти і не сфоткати ,саме ці місця , які вас так турбують.

 4. Тарас Бульба переклад Василь Шкляр. Купила цю книгу сину підлітку, ціна близько 100 грн

 5. Схоже на те , що це видання ,яке читає ця поважна жіночка, результат діяльності Південно-Західного відділу Російського географічного товариства в Києві(яке відомо своїм українофвльством) і створенного ним видавництва " Київський Телеграф" ,яке свідомо спотворило оригінальний текст Гоголя" Тарас Бульба" слова " Россия" ," русская земля" і інші замінило на" Україна " ," українська земля " і надрукувало ,з подальшим розповсюдженням за копійки цього видання. Інформаця взяти з книжки Федіра Савченка " Заборона українства 1870р." 1930р. ст.379.

 6. Почему написано "российской силой" если идет речь о "русской силе"? Ах да.. Я забыл что в Украине нет такого понятия как руский) например: русский язык – російська мова и тд и тп.
  Это же не российский язык, а русский) но на Украине это не имеет значения😏 и да именно "на" так как Шевченко писал "на Украине" так что уймитесь)

 7. вот потому я и обрадовался когда моя историчка двинула копыта, дебильнейший был человек, со своими заучками сю сю сю, тюфу на тебя еще раз, Галина Егоровна.

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published.